Новини

October 28, 2017

Фізики відкрили нове перспективне джерело відновлюваної енергії на основі синтезу кварків

Вчені з Тель-Авівського і Чиказького університетів з'ясували, що кварковий синтез потенційно вивільняє у вісім разів більше енергії, ніж ядерний. Це відкриття може змінити уявлення про поновлювані джерела енергії, пише Futurism.
Нове джерело енергії, на думку дослідників Марека Карлайнера і Джонатана Роснера, з'являється від злиття субатомних частинок, відомих як кварки. Ці частки утворяться в результаті зіткнення атомів, які рухаються з великими швидкостями всередині Великого адронного коллайдера, в результаті чого кварки вивільнюються від батьківських атомів. Однак на цьому процес не закінчується, оскільки вільні кварки теж стикаються з один з одним, утворюючи частинки під назвою баріони.
Саме на цьому злитті кварків і зосередилися Карлайнер і Роснер, з'ясувавши, що воно утворює навіть більшу енергію, ніж водневий синтез. Зокрема, вони вивчили, як з'єднані кварки утворюють подвійні з-баріони. Вони вимагають 130 МеВ, щоб перетворитися в подвійні з-баріони, що додає ще 12 МеВ енергії. У своїх розрахунках вчені пішли далі і змоделювали ситуацію зіткнення більш «зачарованих» кварків (наприклад, b-кварків), для синтезу яких потрібно 230 МеВ. В результаті, має звільнитися 138 МеВ чистої енергії, що у вісім разів більше водневого синтезу.
Карлайнер і Роснер спочатку не наважувалися публікувати свої висновки, почасти тому, що вони були здивовані ними, але головним чином тому, що водневий синтез - це те, що живить водневі бомби. Однак їхні побоювання щодо небезпеки використання синтезу кварків для зброї масового ураження розсіялися, так як кварки існують тільки близько однієї пікосекунди. Це занадто мало для створення ланцюгової реакції, яка буде створювати більше баріонів, оскільки кварки швидко розпадаються на менш леткі кварки.
У свою чергу, саме ця властивість кварків робить відкриття суто теоретичним і виключає будь-яке практичні застосування, як у військових, так і в мирних цілях.
Проте, відкриття вчених говорить про створення нового джерела енергії, теоретична база для якого вже підготовлена. Залишилося тільки придумати технологію, яка допоможе застосувати кваркової синтез.

1 / 1

Please reload